Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prezydent: Rada Gabinetowa nie odbędzie się

Rada Gabinetowa nie odbędzie się - postanowił prezydent Andrzej Duda. Prawdopodobnie odbędzie się jutro. Powodem jest zakażenie koronawirusem ministra środowiska Michała Wosia i badania pozostałych członków rządu.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia nie mieli kontaktu z min. Wosiem i nie są objęcie środkami ostrożności.

Prezydent przypomniał, że we wtorek miała odbyć się Rada Gabinetowa, podczas której miał być dyskutowany pakiet dla przedsiębiorców przygotowany przez rząd.

"Ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem, i to wywołało konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z ministrem, i te procedury trwają" - powiedział prezydent.

"Po konsultacjach z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym, panem premierem, które trwały też wczoraj w nocy, podjąłem decyzję o tym, że dzisiaj Rada Gabinetowa się nie odbędzie z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, z uwagi na to, żeby zachować procedury. Prawdopodobnie będzie przesunięta na jutro, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta dzisiaj w ciągu dnia. Procedury muszą się zakończyć" - dodał.

« 1 »
 • CSOG
  17.03.2020 09:18
  Czym jest pasożytowanie?
  Wirusy się nie odżywiają, nie wydalają, jednak potrzebują organizmu nosiciela aby się rozmnażać. Wirus może się rozmnażać tylko w organizmie człowieka, doprowadzając tym człowieka do choroby i śmierci. Sytuacja w której jeden osiąga coś kosztem drugiego jest nazywana chyba pasożytowaniem. Jak nazwać sytuację w której człowiek żeruje na wirusie?
  Muszę przyznać, że moje poglądy polityczne są bardziej po stronie partii będącej obecnie przy władzy i dobrze oceniam działania rządu w walce z obecnym zagrożeniem, na wszelkie próby zbicia politycznego kapitału na podstawie rzetelnej pracy patrzę z wyrozumiałością. To jednak na próby zbicia politycznego kapitału li tylko na widowiskowych pokazówkach patrzę jednak jak na próby pasożytowania czyli z obrzydzeniem. Oby ten tak cudnie zareklamowany pakiet pomocowy dla przedsiębiorców był równie efektywny jak jest efektowny.
 • Anonim (konto usunięte)
  17.03.2020 09:27
  Praca zdalna?
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama