Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kołobrzeg: Zamknięcie szkoły w związku z podejrzeniem koronawirusa

Od poniedziałku do czasu wykluczenia koronawirusa u uczennicy SP nr 6 w Kołobrzegu szkoła pozostaje zamknięta. Nieczynne są szkolna świetlica i przyszkolne przedszkole. Jak podał PAP rzecznik prezydent miasta Michał Kujaczyński, sytuacja dotyczy ok. 900 dzieci i nauczycieli.

O podjęciu decyzji o zamknięciu SP nr 6 od poniedziałku do momentu wykluczenia koronowirusa u jednego z dzieci uczęszczających do szkoły poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Rzecznik prezydent w rozmowie z PAP doprecyzował, że zamknięte pozostają także świetlica szkolna oraz będące w strukturach "szóstki" oddziały przedszkolne, mimo że te mieszczą się w osobnym budynku, przy sąsiedniej ulicy. "Jedna nauczycielka ze szkoły była w zastępstwie w przedszkolu" - poinformował, argumentując podjęte środki ostrożności.

Podał, że odwołanie zajęć w szkole i przedszkolu dotyczy łącznie ok. 900 dzieci i nauczycieli.

Informacje na temat dalszego wstrzymania prowadzenia zajęć lub ich przywrócenia mają być zamieszczane na stronie internetowej szkoły, jej profilu na Facebooku oraz w dzienniku elektronicznym. Dyrektor "szóstki" Andrzej Haraj w najnowszym wpisie poinformował w porozumieniu z dyrektorem sanepidu i proboszczem, że przypadające w rozpoczynającym się tygodniu rekolekcje dla uczniów szkoły zostają odwołane i odbędą się w późniejszym terminie.

P.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego szpitala zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski potwierdził w niedzielę, że dzień wcześniej do szpitala trafiła 10-letnia dziewczynka z Kołobrzegu, która według informacji przekazanych przez rodziców, wróciła z Indonezji. Jak podał Iżakowski, lekarze szpitala wojewódzkiego przeprowadzili badania, z których wynika, że dziewczynka zachorowała na grypę. Jednak profilaktycznie pobrano od niej próbki, które przesłano do PZH.

Dziewczynka pozostaje na szpitalnym oddziale zakaźnym. Wyniki badania pod kątem koronawirusa prawdopodobnie będą znane w środę.

W niedzielę w SP nr 6 w Kołobrzegu przeprowadzono dezynfekcję. Odbyło się spotkanie z sanepidem, szefem sztabu kryzysowego i przedstawicielami wszystkich jednostek podległych urzędowi miasta. Omówione zostały procedury postępowania sanitarno-epidemiologicznego. We wtorek, po feriach, podobne spotkanie zorganizowano w węższym gronie, z dyrektorami szkół i przedszkoli. Jak podała prezydent Mieczkowska, do gestorów bazy hotelowej zostaną przesłane informacje dotyczące profilaktyki na wypadek koronawirusa.

« 1 »
  • paszczyk2
    02.03.2020 09:33
    Módlmy się za tę dziewczynkę, aby Jezus czym prędzej ją uzdrowił. Potrzebne jej będzie duże wsparcie modlitewne, bo zapewne bardzo się boi. Zdrowaś Maryjo...
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama