Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jestem otoczony

Okręt nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która wlewa się do środka. To, co dzieje się w twoim wnętrzu, jest ważniejsze niż to, co przychodzi z zewnątrz.

Okręt nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która wlewa się do środka – mawiają ci, którzy przez lata żeglowali po morzach i oceanach. Podobnie jest w naszym życiu duchowym: to, co dzieje w naszym wnętrzu, jest o wiele ważniejsze niż wszelkie burze, zawirowania i inne niesprzyjające okoliczności przyrody.

Jak reagował na burzę sam Jezus? Fale miotały łodzią, umierający ze strachu uczniowie robili w popłochu przedśmiertny rachunek sumienia, a ich Mistrz… jak gdyby nigdy nic, spał sobie w najlepsze.

Miał świadomość tego, Kim jest. Wiedział, że jedno Jego słowo może uspokoić rozszalałe fale.

Michael W. Smith śpiewa: „jestem zewsząd otoczony, a okazuje się, że to… Ty mnie otaczasz”.

„W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (…) Czy ktokolwiek jest w stanie przebić tę ofertę? Jesteś w Nim. Poruszasz się w Nim. Żyjesz w Nim. Jesteś w najbezpieczniejszym miejscu świata. Jedynie dzięki tej świadomości możemy wołać za psalmistą: „Chociażby stanął naprzeciw mnie obóz, moje serce bać się nie będzie; choćby wybuchła przeciw mnie wojna, nawet wtedy będę pełen ufności” (Ps 27, 3).

Często powtarzam, że mój kilkuletni syn nigdy dotąd nie wyrecytował rano: „Tato, proszę cię dzisiaj o opiekę nade mną”. Wiecie dlaczego? Bo ma świadomość synostwa. Wie, że będę się nim opiekował, niezależnie od tego, czy o to poprosi czy nie. Dla mnie, człowieka o mentalności najemnika wysyłającego w niebo SMS-y: „Spójrz! Wysłuchaj! Zobacz! Zauważ!” to było kopernikańskie odkrycie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także