Nowy numer 23/2020 Archiwum

Prezydent Duda: Moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

Najważniejszym celem mojej prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków – oświadczył Andrzej Duda na sobotniej konwencji. Prezydent wskazywał na konieczność kontynuowania zmian m.in. w wymiarze sprawiedliwości i służbie zdrowia. Zaapelował też o prowadzenie "kampanii wyborczej z klasą".

W sobotę w warszawskiej Hali Expo XXI odbyła się konwencja inaugurująca kampanię prezydencką ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy; głos zabrali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło.

Duda wchodząc na salę, w której odbywała się konwencja przez dłuższą chwilę witał się z uczestnikami, podawał im rękę i robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Na początku wystąpienia prezydent dziękował uczestnikom konwencji, jej organizatorom, a także żonie Agacie, córce Kindze i rodzicom.
Andrzej Duda podziękował też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, byłej premier i obecnemu szefowi rządu za wygłoszone chwilę wcześniej oceny jego dotychczasowej służby jako prezydenta. "Wzruszyły mnie zwłaszcza słowa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, kiedy mówił o służbie dla Polski przy boku jego śp. brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - mówił.

"Przypomniały mi się tamte moje słowa sprzed pięciu lat, kiedy stojąc przed państwem i oświadczając wtedy, że będę ubiegał się o urząd prezydenta RP, wspominałem te niezwykłe chwile, kiedy uczyłem się co to znaczy służyć Rzeczypospolitej przy boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O naszym ostatnim spotkaniu, kiedy mówił, że kiedyś na nas spocznie obowiązek prowadzenia dalej polskich spraw" - wspominał Duda.

Podziękował za wsparcie i głosy, dzięki którym – jak mówił – ostatnie pięć lat mógł „współuczestniczyć na tym niezwykłym urzędzie, jakim jest urząd prezydenta RP, w prowadzeniu Polskich spraw".

„Chcę podziękować wszystkim naszym rodakom, którzy przychodzili i przychodzą na spotkania ze mną, kiedy podróżuję po całym kraju. Staram się odwiedzić wszystkie jego zakątki i każdą miejscowość, by spotkać się z ludźmi. Bo to jest główny cel, by być z moimi rodakami” – podkreślił Andrzej Duda.
Jak mówił, dla niego mnie ważne jest, żeby Polacy „mogli spotkać się z prezydentem u siebie, żeby mieli to poczucie, że prezydent jest przy nich blisko, tam, gdzie mieszkają, gdzie żyją, gdzie toczy się ich życie, gdzie realizują się na co dzień ich ważne sprawy”.

Podkreślił, że nie wyobraża sobie "innego sposobu pełnienia służby prezydenckiej niż ten, który jest przede wszystkim skupiony właśnie na spotkaniach".
Prezydent Duda mówił, że najważniejsza jest dla niego dbałość o polskie społeczeństwo. "Bardzo często mówię w trakcie moich spotkań, że najważniejszym celem mojej prezydentury, ale także najważniejszym celem obozu rządzącego jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej" - podkreślił prezydent.

« 1 2 »
 • Anonim (konto usunięte)
  15.02.2020 17:31
  To jaki jest poziom inwestycji prywatnych - tworzenie nowoczesnych miejsc pracy i jak wygląda poziom innowacyjności polskiej gospodarki opartej o węgiel.
  Dekretowanie dobrobytu jest dalekie od dobrobytu wypracowanego własną pracą.
 • seitz
  15.02.2020 19:49
  Zawodowcy mają się czym pochwalić.
  Po pięciu latach prezydentury Bronisława Komorowskiego nie było się czym chwalić.
  Jeżdżące po Polsce Bronkobusy były obrzucane obelgami przez zwykłych ludzi, którzy przychodzili żeby wykrzyczeć swoje rozgoryczenie.
  doceń 7
 • StefanB12
  15.02.2020 22:17
  Aby podniesc poziom zycia polakow nalezy obnizyc podatki i ułatwić przedsiebiorcom prowadzenie firmy. https://bezprawnik.pl/polska-ma-najgorszy-system-podatkowy-w-europie/
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama