Nowy numer 15/2020 Archiwum

Hołownia przeprasza

Szymon Hołownia przeprosił za opublikowany wczoraj na jego stronie na Facebooku spot wyborczy z papierowym samolocikiem i brzozą. - Nagrywając do niego w koszmarnym przedstartowym zabieganiu tekst lektorski, w ogóle nie dostrzegłem w nim aluzji do Smoleńska - tłumaczy kandydat na prezydenta RP, który w tle obrazu z brzozą mówił w filmie: "Będziemy walczyć o każde drzewo. Nie tylko o jedno".

Wzbudziło to falę krytyki. Poseł PiS Rafał Bochenek pytał, "czy w takim pogardliwym tonie ma przebiegać ta kampania?". "Zabawa i kpienie z narodowej tragedii obnażają poziom kandydata. Współczuje braku jakiegokolwiek wyczucia @szymon_holownia" - napisał. - "Spot pana Hołowni jest bardzo niezręczny (…), takie naigrywanie się ze śmierci ludzi nie jest fajne" – stwierdził w Polskim Radiu 24 lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

- Zawsze oburzało mnie do głębi i brzydziło wykorzystywanie Smoleńska do politycznych celów, cyniczne dzielenie nim ludzi. Wielokrotnie pisałem i mówiłem, co sądzę o karmieniu tą tragedią spiskowych teorii, partyjnych marszów, o siłowych ekshumacjach. Czasem nie kryłem przy tym emocji - w Smoleńsku zginęło wielu moich znajomych, numerów do kilku z nich wciąż nie mam odwagi wykasować ze swojego telefonu. Gdy teraz czytam, jak teraz jedni krytykują mnie za profanację, a inni krytykują tych, którzy krytykują, bo przecież Smoleńsk profanowali inni - wiem, że moja decyzja może być tylko jedna: wycofuję ów film w całości z moich kampanijnych materiałów - napisał Szymon Hołownia na Facebooku.

Rzeczywiście film zniknął z jego strony. Można go jednak znaleźć w internecie:

Pojawiły się już komentarze do przeprosin. Autorką jednego z nich jest prof. Monika Przybyszz Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

« 1 »

Polecamy

 • Tobi
  06.02.2020 21:23
  I tak TVN wychodzi z człowieka.
  doceń 31
 • dirk
  07.02.2020 00:25
  Kim trzeba być? Parodią, atrapą człowieka? Potem wcale się nie przeprasza, tylko udaje greka (po wojskowemu rżnie głupa). Się nie wie, nie skojarzyło, o jaką sprawę chodzi??? To samo Pani kandydatka o czarnoksięskim teflonowym uśmiechu przyklejonym stolarskim klejem, trzeba czy nie trzeba, znikającym na sekundę kiedy pada pytanie i trzeba na nie wykrętnie, jak powyżej odpowiedzieć, aż się zwoje mózgowe gotują i mieszają zmysły i słowa. Są jeszcze tacy co niby nie mogą gdzieś wchodzić albo wjeżdżać, i robią raban na całą europę, jakby musieli wchodzić akurat tam gdzie ich nie witają kwiatkami, ale też i skąd nikt ich nie wyrzuca. Ja tam gdzie mówią że mnie nie chcą się nie pcham, i wcale nie żałuję że nie wszedłem. Z czym do gości, na wybory? Hola hola, sprawa nie jest tylko idiotycznym absurdem. Nad wyborczą strategią klapozycji pracują sztaby specjalistów, od propagandy i wojny psychologicznej też, i to zapewne nie tylko krajowego autoramentu. Mistrzowie w swoim fachu, tym razem chodzi o ostatnią deskę ratunku totalnej kasty, więc zachodu i grosza nie żałowano. Tym razem strategia zakłada grę na zmęczenie i zniesmaczenie wyborców, którzy wręcz obrażeni stawianymi przed nimi anty-kandydatami, mogą do lokali nie przyjść, sądząc że jedyny jako tako sensowny ma zwycięstwo i tak w kieszeni, bo, co jest zresztą prawdą, żadnej konkurencji nie ma. Niestety taka demobilizacja zamierzona przez manipulatorów, w sytuacji rozdrobnienia głosów w pierwszej turze, a desperackiej mobilizacji "wszyscy na jednego" w drugiej, skończyć się może fatalnie dla tych, którzy pozornie beznadziejnego przeciwnika zlekceważą. Skuteczność tej strategii częściowo już się ujawniła w poprzednich wyborach, których wynik dalece odbiegał od spodziewanego i doprowadził do przejęcia senatu. Zachęcona tym opozycja tej metody będzie się trzymać i ją rozwijać. Odpowiedzią musi być właśnie maksymalna mobilizacja i koncentracja wszystkich którzy chcą by polskie Państwo istniało, działało i było naprawiane - tak, o to wprost toczy się gra. Dekoncentracja i lekceważenie przeciwników spowoduje że dostaniemy wszyscy "szewskiego mata" w trzecim posunięciu. Na to nie możemy sobie pod żadnym pozorem pozwolić i wykazać się głupotą na którą tak bardzo i wyłącznie liczą przeciwnicy.
  doceń 27
 • owieczka_
  07.02.2020 13:32
  Kończ waść, wstydu oszczędź
  doceń 10
 • Gosia789
  07.02.2020 20:09
  Jak na moje niejedna kampania PIS popierała się katastrofą smoleńską, wtedy nie radzili to tych których razi teraz. A generalnie to przypominam że nie zginęli tam tylko politycy PIS i ichni prezydent, mam wrażenie ze to PIS zawłaszczył ten straszny wypadek który poruszył każdego Polaka bez względu na polityczne sympatie
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama