Nowy numer 22/2020 Archiwum

Atak nożownika w Londynie

Londyńska policja zastrzeliła w niedzielę w południowym Londynie mężczyznę, który - jak się przypuszcza - nożem zaatakował kilka osób na ulicy. Policja potwierdziła, że napastnik nie żyje, a zdarzenie określiła jako "incydent o charakterze terrorystycznym".

"Mężczyzna został zastrzelony przez uzbrojonych funkcjonariuszy w Streatham (południowy Londyn). Na tym etapie uważa się, że kilka osób zostało dźgniętych nożem. Okoliczności są oceniane; incydent został uznany za związany z terroryzmem" - napisała policja na Twitterze. Policja poinformowała, że ludzie powinni unikać tego obszaru.

Według źródeł, na które powołuje się stacja Sky News, sprawca kierował się islamistycznymi motywami.

Na Twitterze zamieszczono kilka nagrań wideo z miejsca zdarzenia. W jednym z nich widać mężczyznę leżącego na ziemi na ulicy handlowej i co najmniej dwóch uzbrojonych policjantów wystawiających broń zza nieoznakowanego samochodu policyjnego.

Poprzedni podobny atak terrorystyczny w Londynie miał miejsce pod koniec listopada 2019 r., gdy zwolniony warunkowo z więzienia terrorysta zaatakował nożem uczestników seminarium na temat reintegracji skazanych, zabijając dwie osoby. Później został zastrzelony przez policję na Moście Londyńskim.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama