Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jestem Boska

O uczciwości w biznesie, kobietach i świętych mówi Małgorzata Dąbrowska.

Barbara Gruszka-Zych: Nosi Pani koszulkę z napisem „Jestem Boska”.

Małgorzata Dąbrowska: Te słowa mają przypominać, że jestem Boską córką, że mam zakotwiczenie w Bogu.

Mówienie o wierze jest politycznie niepoprawne, a Pani się chwali, że jest tak blisko Boga.

Na przekór tym, którzy zapominają, że dzięki Niemu możemy zmieniać świat. Jeśli damy się zastraszyć, zagonić w kozi róg, stracimy wiarę w działanie z Bożą pomocą.

Nawet tańczy Pani z tym przesłaniem. Będzie się Pani bawić na Boskim Balu.

W ten sposób zamierzamy świętować trzecie urodziny naszego Boskiego Biznesu. Zaprosiliśmy na nie szerokie środowisko przedsiębiorców deklarujących, że wyznają wartości chrześcijańskie, żeby prywatnie mogli pobyć ze sobą, a także wspomóc charytatywnie nie tylko startujące w biznesie kobiety, ale też misjonarzy.

Stworzyła Pani Boski Biznes, a przecież zwykle uważa się, że biznes to działanie ukierunkowane na zysk, nawet po trupach.

Od ponad 27 lat prowadzę własną agencję celną, przez pewien czas byłam związana z korporacją, pracowałam jako szkoleniowiec, trener, agent ubezpieczeniowy, menedżer sprzedaży. Wiem, jakie są realia biznesu, w którym liczy się tylko sukces finansowy. Dzisiaj jestem trenerem, coachem, zajmuję się szkoleniem innych, pomagam w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Zwracam uwagę na to, co jest w nich najważniejsze.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Barbara Gruszka-Zych

Dziennikarka działu „Kultura”.

W „Gościu Niedzielnym” od 1988 r. Reportażystka, poetka, krytyk literacki. Należy do: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego oraz do Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej (IEF). Za cykl reportaży o tematyce społecznej otrzymała tytuł „Przyjaciel Ubogich Dzieci Miasta Katowice”, przyznany przez katowicki Dom Aniołów Stróżów. Za cykl reportaży o Polakach żyjących na Wschodzie w 2005 r. uhonorowana została nagrodą Polskie Pióro, przyznawaną przez Pomoc Polakom na Wschodzie. W 2005 r. otrzymała Nagrodę Kultury Miasta Czeladź (miasta rodzinnego). W 2009 r. – II nagrodę w konkursie Silesia Press za reportaż o pracowniku sonderkomando w Oświęcimiu. Była stypendystką wiedeńskiej fundacji „Janineum” (2002) i Fundacji Jana Pawła II w Rzymie (2003). Jest autorką kilkunastu książek poetyckich oraz dwóch zbiorów reportaży: „Mało obstawiony Święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle” i „Zapisz jako…”,  osobistego wspomnienia o Czesławie Miłoszu „Mój Poeta”, a także biografii Wojciecha Kilara „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” i wywiadu rzeki z Krzysztofem i Elżbietą Zanussi „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Jej utwory zostały przetłumaczone na języki: rosyjski, litewski, białoruski, ukraiński, włoski, węgierski, francuski, niemiecki, angielski, arabski. Jej obszar specjalizacji to reportaże, obszerne wywiady z ludźmi kultury i sztuki (m.in. Josifem Brodskim, Czesławem Miłoszem, Wojciechem Kilarem, Adamem Zagajewskim, Ewą Lipską, Agnieszką Holland).

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także