Nowy numer 15/2020 Archiwum

Brexit to sygnał ostrzegawczy

- W Unii coś nie funkcjonuje - uważa sekretarz generalny episkopatu Włoch bp Stefano Russo.

Duchowny uważa, że Brexit powinien być odbierany przez kraje członkowskie Unii Europejskiej jako sygnał ostrzegawczy i zachęta do wewnętrznej rewizji. Podkreśla, że nie jest to dobra wiadomość. Długi proces integracji europejskiej zapewnił bowiem naszemu kontynentowi pokój, a tym samym warunki do rozwoju na polu demokracji, gospodarki, poszanowania praw człowieka. - Jeśli ta jedność się rozpada, to znaczy, że coś nie funkcjonuje - uważa bp Russo.

Jego zdaniem nadszedł czas na refleksję nad tym, czy Unii Europejskiej nie trzeba jednak zreformować, aby instytucje unijne były bardziej skuteczne i demokratyczne. Sekretarz włoskiego episkopatu zaznaczył zarazem, że decyzja Brytyjczyków jest uprawniona i trzeba ją uszanować, dbając zarazem o wypracowanie dobrych partnerskich relacji między Unią Europejską i Wielką Brytanią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama