Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święty czas

Jeszcze nigdy koniec świata nie był tak blisko.

Z każdym mijającym dniem jesteśmy bliżej końca swojego życia na ziemi. A to oznacza, że coraz bliżej jest dzień, kiedy (nareszcie!) spotkamy się z naszym Ojcem. Staniemy z Nim twarzą w Twarz i poznamy (już nie po części) ogrom Jego miłosierdzia.

Żyjemy w niesamowitych czasach. Bóg przyjął ludzkie ciało. Bóg się WCZŁOWIECZYŁ! Nie tylko dowartościował słabego człowieka w sposób niewyobrażalny, ale ujawnił, że jest Bogiem bliskim. Rozumie człowieka. Przeżywa z nim jego życie. Jest w centrum nawet najbardziej bolesnych momentów. Przy nim, z nim i wyłącznie dla niego.

Akt wcielenia Syna Bożego nie polegał na tym, że Chrystus "przebrał się" za człowieka; włożył na czas ziemskiej misji ludzkie ciało. Bóg stał się Człowiekiem. I to na całą wieczność! Każde ludzkie doświadczenie jest Mu bliskie; doświadczył na sobie każdego braku, odrzucenia, tęsknoty, lęku.

Bóg jest tak bliski, że swojemu Synowi nadał imię, które określa Jego tożsamość: Emmanuel - Bóg z nami.

Nasze ziemskie życie to niezwykły czas. Z Nieba leją się strumienie 
Bożej łaski. Na ogrom ludzkiego grzechu Bóg odpowiada pełnią swojego przebaczenia i miłosierdzia.

Szkoda byłoby zmarnować ten czas. Zwłaszcza że jeszcze nigdy koniec świata nie był tak blisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Aleksandra Pietryga

Redaktorka Gosc.pl

Absolwentka studiów teologicznych na Uniwersytecie Opolskim i podyplomowych studiów dziennikarskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Pracowała w szkolnictwie, a także instytucjach zajmujących się problemami rodzin. Od studiów publikowała w prasie lokalnej Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, a także w mediach katolickich. Była zawodowo związana z portalami internetowymi: Opoka.fm i Opoka.tv. Współautorka (razem z ks. Markiem Dziewieckim) audiobooka "Uzależnienia. Jak je pokonać? Jak się przed nimi chronić?". W "Gościu" od 2010 roku. Interesuje się psychologią i teologią duchowości. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze i gotować. Jej obszar specjalizacji to rodzina i wiara.

Kontakt:
aleksandra.pietryga@gosc.pl

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji