Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nikt mu nie podskoczy!

Gdy Wojciech Kuczok napisał o Kubackim: „Sportowcy manifestujący wiarę podczas zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne”, skoczek odpowiedział: „Żegnam się, bo wiara w moim życiu jest bardzo ważna”.

Doczekał się! Dotąd stał w cieniu i był wymieniany tuż po nazwiskach sławnych kolegów. Wreszcie stanął na najwyższym stopniu podium. Dawid Kubacki jest trzecim w historii Polakiem (po Małyszu i Stochu), który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. W austriackim Bischofshofen oddał dwa najdłuższe skoki w każdej z serii.

Do historii przeszła Msza święta w wiosce olimpijskiej w Krasnej Polanie w Soczi (następnego dnia Kamil Stoch we wspaniałym stylu zdobył złoty medal olimpijski). Wokół ołtarza ustawiła się niezwykła „kadra liturgiczna”. Oto „spis lokatorów”: pierwsze czytanie – Maciej Kot, psalm – Jan Ziobro, drugie czytanie – Kamil Stoch, modlitwa wiernych – Dawid Kubacki.

Gdy Wojciech Kuczok w swym felietonie na stronie „Gazety Wyborczej” napisał o Dawidzie Kubackim, który przed skokiem czynił znak krzyża: „(…). „Martwi mnie pobożność naszego pogromcy igielitu, co do którego wciąż żywimy uzasadnione nadzieje medalowe. Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne”, urodzony z Nowym Targu skoczek odpowiedział: „Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję. Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie i ze spokojem podchodzę do pewnych rzeczy. Nie jest to dla mnie wstydliwy temat”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także