Nowy numer 03/2020 Archiwum

Tanecznym krokiem

Czy można znaleźć bardziej wyszukane imprezy niż karnawałowe bale z popularną muzyką taneczną?

Oczywiście, że tak. Oferta i pomysły organizatorów są czasem zaskakujące, ale dzięki temu można wybrać się na bal z muzyką i oprawą, które lubimy. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych imprez tanecznych z miksem muzyki popularnej.

Bale tematyczne często odwołują się do konkretnego okresu historycznego lub gatunku muzycznego. Wiąże się to nie tylko z tańcem, ale i strojami, które mogą stanowić miłą odmianę od tradycyjnych eleganckich sukien balowych czy garniturów i fraków. Inspirując się tematem imprezy, można pozwolić sobie na szaleństwo w zakresie fryzur i makijażu. Podróżować w czasie o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat wstecz lub wcielić się w ulubioną postać.

W przebraniach

Bale przebierańców ciągle są na czasie. Sprawdzają się zarówno podczas większych imprez organizowanych w lokalach, jak i na bardziej kameralnych domówkach w mniejszym gronie znajomych. Uczestnikom można zaproponować dowolną formę przebrania lub wybrać jakiś temat, który będzie odpowiadał większości gości. Spotkałam się z balami, na których wszyscy mieli przebranie nawiązujące do postaci z filmów, literatury, bajek, świata muzyki czy konkretnych epok. Te ostatnie są o tyle ciekawe, że poza strojami można też dobrać odpowiednie do tematyki wnętrze, dekoracje, jadłospis i oczywiście muzykę. Jest to forma dość wymagająca dla organizatorów, ale na pewno wyróżniająca się wśród standardowych imprez. Jeśli chodzi o stroje, dziś nie ma już problemu z ich skompletowaniem. W internecie można znaleźć sklepy, które specjalizują się w sprzedaży ubrań, peruk i innych gadżetów karnawałowych. Praktyczne jest skorzystanie z wypożyczalni takich strojów, mających często do wyboru różnorakie przebrania dla dzieci i dorosłych. Dobrym pomysłem jest też odwiedzenie sklepów z używaną odzieżą, gdzie za niewielkie pieniądze można stworzyć bardzo wyrafinowane i niepowtarzalne stylizacje. Trzeba wziąć pod uwagę, że na balach przebierańców dobrze bawią się osoby, które mają wobec siebie dystans i lubią niestandardową, przynoszącą sporo śmiechu i radości zabawę.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji