Nowy numer 23/2020 Archiwum

Autorka książek o Harrym Potterze ciężko podpadła genderystom

Autorka serii książek o Harrym Potterze J.K. Rowling opublikowała twit, w którym stanęła po stronie specjalistki ds. podatków wyrzuconej z pracy. Za co? Za stwierdzenie, że nie da się zmienić płci biologicznej.

Maya Forstater została zwolniona z pracy w think tanku Center for Global Development za stwierdzenie w internecie, że nie da się zmienić płci biologicznej. Kobieta odwołała się do sądu. Ten jednak uznał, że jej podejście, zakładające zwracanie się do osób transseksualnych w sposób zgodny z ich biologiczną płcią, "nie zasługuje na szacunek w demokratycznym społeczeństwie".

J.K. Rowling znana była dotąd z liberalnych poglądów. Ale tego było za wiele nawet dla niej. Stwierdziła na Twitterze: „Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj się, jak chcesz. Śpij z kimkolwiek, kto się na to zgodzi. Żyj najlepiej, jak potrafisz w bezpieczeństwie i pokoju. Ale żeby zmuszać kobietę do odejścia z pracy za stwierdzenie, że płeć jest rzeczywista?”

 

« 1 »
 • seitz
  20.12.2019 14:56
  Lewicowa autorka naraziła się lewicowcom. W ten sposób lewicowa rewolucja pożera własne dzieci.
  To jest marksizm, nic nowego.
  doceń 36
 • Dremor_
  21.12.2019 00:15
  Dremor_
  Bez przesady. Rowling jako feministka wystąpiła w obronie kobiety, a nie w obronie głoszonej przez nią idei. Gdyby z pracy za takie słowa wyrzucono mężczyznę, to by nie reagowała.

  Swoją drogą to ciekawe zjawisko, gdy Gość Niedzielny jako potwierdzenia swojej tezy używa słów Rowling, w dodatku dotyczących "spania z kim się chce".
  doceń 13
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama