Nowy numer 15/2024 Archiwum

Z czego się cieszysz?

Mamy święte prawo do radości! Trwają przygotowania do Godów Baranka.

Nie mogę zrozumieć tego, że największą popularnością cieszą się internetowe katechezy oparte na lęku. Przyjście Jezusa przedstawiane jest nie jako mistyczna uczta Godów Baranka, ale ciąg kataklizmów - pisze Marcin Jakimowicz w najnowszym (50/2019) numerze GN.

Faktycznie. Na progu Adwentu czytaliśmy o wizjach przyszłości tak przerażających, że cierpła od nich skóra; o straszliwych bestiach wychodzących z morza, kataklizmach i śmierci naszych dzieci. To wszystko ma towarzyszyć powtórnemu przyjściu Pana na ziemię. Wojny, silne trzęsienia ziemi, głód i choroby. Prześladowania, jakich świat nie widział. A po tym wszystkim sprawiedliwy sąd ostateczny.

Nic dziwnego, że jakoś nie tęsknimy za Paruzją.

A Jezus mówi: "Nabierzcie ducha i podnieście głowy, bo zbliża się wasze odkupienie".

- Są ludzie, którzy wyobrażają sobie, że dzieje naszego świata skończą się jakąś powszechną katastrofą. Pismo Święte uczy czegoś zupełnie innego - przypomina o. Jacek Salij. - To, co nazywamy "końcem świata", Ewangelie określają jako "wypełnienie czasów", czyli coś bardzo pożądanego. Pierwsi chrześcijanie starali się nawet przyśpieszyć nadejście tego dnia. Można o tym przeczytać pod koniec Drugiego Listu apostoła Piotra.

Słowa Apokalipsy "Przyjdę niebawem" są pełnym tęsknoty zapewnieniem, a nie groźbą!

Mamy święte prawo do radości! - pisze Jakimowicz. - Trwają przygotowania do Godów Baranka. "W pewnym momencie Duch Święty uświadomił mi, że najważniejszą rzeczą, którą mam głosić, jest kwestia czekania na powtórne przyjście Jezusa, a całe działanie Ducha jest ukierunkowane w tym właśnie kierunku. Zrozumiałem, że moim zasadniczym przesłaniem jest skupienie się na Oblubienicy, która z ogromną tęsknotą woła: Przyjdź!" - opowiadał ks. Peter Hocken, brytyjski duchowny katolicki, wykładowca uniwersytecki i autor wielu pionierskich książek.

Więcej o prawdziwej radości oczekiwania na Pana w najnowszym "Gościu" (na Niedzielę Radości!), w tekście Marcina Jakimowicza - Podnieś głowę.

Możecie zamówić również e-wydanie numeru.

Zachęcamy do darmowego założenia konta i logowania się w naszym serwisie (można za pośrednictwem Google i Facebooka). Przypominamy, że tylko zalogowani użytkownicy będą mogli brać udział w dyskusjach oraz komentować artykuły na gosc.pl. Zalogowanie się w serwisie „Gościa” daje też dodatkowe możliwości, z których warto skorzystać, takie jak założenie własnego bloga lub strony internetowej, wzięcie udziału w konkursie, dodanie zaproszenia na wydarzenie w swojej okolicy, a także uzyskanie dostępu do wybranych treści i serwisów specjalnych. Zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy