Nowy numer 15/2024 Archiwum

Głowa do góry

Na co czekamy? Na Mściciela? Sprawiedliwego Sędziego? Ciemności zalegające świat? To wszystko już się wydarzyło.

Stojąc u progu Adwentu czytamy o wizjach przyszłości tak przerażających, że cierpnie od nich skóra; o straszliwych bestiach wychodzących z morza, kataklizmach i śmierci naszych dzieci. To wszystko ma towarzyszyć powtórnemu przyjściu Pana na ziemię. Wojny, silne trzęsienia ziemi, głód i choroby. Prześladowania, jakich świat nie widział. A po tym wszystkim sprawiedliwy sąd ostateczny.

Nic dziwnego, że jakoś nie tęsknimy za Paruzją.

A Jezus mówi: "Nabierzcie ducha i podnieście głowy, bo zbliża się wasze odkupienie".

Na co czekamy? Na Mściciela? Sprawiedliwego Sędziego? Ciemności zalegające świat? To wszystko już się wydarzyło. Straszliwy sąd nad światem, odebranie władzy bestii... to już się dokonało, gdy Jezus umierał na krzyżu. Nasza wina została zmazana. Jezus wykupił nas Swoją Krwią. Umierając szeptał o nas Ojcu: "Zapłacone... Zapłaciłem za nich, Tato. Oni należą do Mnie".

Na co czekamy? Na spotkanie z Oblubieńcem, na powrót Przyjaciela, na ucztę weselną, którą wyprawi dla nas Bóg. Chrystus niecierpliwie czeka, aż Oblubienica i Duch jednym głosem będą wołać: Przyjdź!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Aleksandra Pietryga

Redaktorka Gosc.pl

Absolwentka studiów teologicznych na Uniwersytecie Opolskim i podyplomowych studiów dziennikarskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Pracowała w szkolnictwie, a także instytucjach zajmujących się problemami rodzin. Od studiów publikowała w prasie lokalnej Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, a także w mediach katolickich. Była zawodowo związana z portalami internetowymi: Opoka.fm i Opoka.tv. Współautorka (razem z ks. Markiem Dziewieckim) audiobooka "Uzależnienia. Jak je pokonać? Jak się przed nimi chronić?". W "Gościu" od 2010 roku. Interesuje się psychologią i teologią duchowości. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze i gotować. Jej obszar specjalizacji to rodzina i wiara.

Kontakt:
aleksandra.pietryga@gosc.pl

  • Dremor_
    01.12.2019 00:56
    Dremor_
    Pytanie, czy nadal czekamy, czy jako chrześcijanie daliśmy już sobie z tym spokój, a o paruzji przypominamy sobie kulturowo, przy okazji adwentu? Oczekiwanie pierwszych chrześcijan i ich przekonanie, że koniec nadejdzie lada chwila było tak silne, że Paweł zalecał rezygnację z zakładania rodzin, a wierni rozważali, czy będą w lepszej sytuacji w chwili przyjścia Pana, niż ci, którym się już umarło.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji