Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Miedziany listek"

Z cyklu: co warto przeczytać?

Książki Emilii Kiereś uzależniają, oczywiście pozytywnie. I choć mogłoby się wydawać, że pisze dla dzieci, nic bardziej mylnego. Każdy dorosły znajdzie w jej książkach także coś dla siebie, bo dotykają bardzo wielu tematów. Jeśli mamy dzieci naprawdę warto sięgnąć po jej pozycje.

"Miedziany listek" to jej najnowsza książka. Spotykamy tu bohaterów ze "Srebrnego dzwoneczka" i "Złotej gwiazdki". Tym razem główną bohaterką jest Tereska, która właśnie idzie do drugiej klasy. Jest pełna nadziei, ale już pierwszego dnia doznaje rozczarowania. Jej najlepsza przyjaciółka nie chce siedzieć z nią w ławce, a w następnym tygodniu nikt się do Tesi nie przysiada. Dziewczynka siedzi sama i bardzo to przeżywa. W dodatku bardzo pragnie mieć rodzeństwo. A w okolicy pojawia się tajemniczy potwór, którego próbuje wyśledzić z Igą, kuzynem Antkiem i kolegą z klasy Jasiem. Jak się skończy cała przygoda? 

Książka porusza kilka ważnych tematów w bardzo delikatny sposób i z ogromną wrażliwością. 

Autorka potrafi pokazać świat dziecka i jego emocji, tego co przeżywa. Jest w "Miedzianym listku" mnóstwo miłości, ciepła i mądrości. Dodatkowo zawiera piękne ilustracje Małgorzaty Musierowicz.

Polecam dużym i małym. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama