Nowy numer 24/2018 Archiwum

Prawie jak dwie krople wody

"Brat" - niezwykła książka o oddaniu, wolności, pojednaniu.

Przy otwieraniu kolejnych książek pani Emilii Kiereś staję się jej coraz większą fanką. Choć książki te skierowane są do dzieci i młodzieży, każdy dorosły znajdzie w nich coś dla siebie. W końcu baśnie są uniwersalne. 

Pewnej księżycowej nocy bracia Mir i Wir wyruszają na łowy. Nieświadomie jednak ściągają na siebie gniew Leśnego Ducha. Wir postanawia zostawić Mira i odjechać w świat. Jednak ten, który tak bardzo pragnął wolności, zostaje uwięziony w tajemniczym lesie. Mir próbuje odszukać zaginionego brata. Co będzie musiał zrobić, by uwolnić Wira? 

Jak na baśń przystało, pojawiają się tu postacie typowo baśniowe: rusałki, Wodnik, wiedźma, bożątka i Leśny Duch. Jedne służą radą, inne chcą zguby napotkanych wędrowców. Odnajdziemy w książce motyw drogi, winy i kary. Brat to opowieść o poszukiwaniu prawdy, miłości, odwadze i lojalności. Historia na początku wydaje się zupełnie banalna, ale kryje w sobie niezwykłą głębię. 

Tytuł może wydać się przewrotny. Czy chodzi tylko o jednego brata? Dlaczego bliźniacy, choć identyczni, potrafią się różnić? 

Polecam. Im dłużej się czyta, tym bardziej chce się znać ciąg dalszy, a ten zaskakuje.

zwiastun książki "BRAT" Emilii Kiereś
bedzieladnie

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama