Nowy numer 42/2020 Archiwum

"Święta Angeli"

Świetna bajka dla całej rodziny. Przypomina o tym, co, a raczej Kto jest najważniejszy w Święta.

Nie jest fanką bajek komputerowych. Zdecydowanie wolę rysunkowe albo robione metodą poklatkową. Komputer mnie męczy, a postacie zazwyczaj jakoś nie do końca mi się podobają. Zobaczyłam jednak zwiastun "Świąt Angeli" i stwierdziłam, że może warto dać szansę tej bajce. Szczególnie, że mnie zaintrygował. Film nie trwa długo, niecałe pół godziny.

Główna bohaterka ma dwóch starszych braci i młodszą siostrę. Razem z mamą i rodzeństwem wybiera się na Mszę do kościoła św. Józefa. Oczywiście całą drogę rodzeństwo się kłóci i sobie dokucza. W kościele uwagę Angeli przykuwa dzieciątko Jezus, które leży w żłobie, bez żadnego okrycia. W jej głowie rodzi się "szalony" pomysł.

Po Mszy prosi mamę, by mogła jeszcze zostać i zapalić świeczkę. Skrada się powoli do stajenki, by nie zwrócić na siebie uwagi dwóch starszych osób. Gdy nagle kicha. Staruszkowie widząc tylko małego Jezuska, myślą, że to On. Mówią mu "na zdrowie", a gdy słyszą w odpowiedzi "dziękuję" wybiegają z kościoła, by po chwili rozprawiać komu Dzieciątko najpierw podziękowało. Angela w tym czasie pochyla się nad małym Jezusem i zastanawia się, dlaczego nikt Go nie okrył. Postanawia zabrać go ze sobą do domu. Gubi jednak guzik od płaszcza, który znajduje proboszcz. Ksiądz jest przerażony zniknięciem figury Dzieciątka. Angela wraca do domu z Dzieciątkiem, co wywołuje konsternację całej rodziny i kolejną kłótnię. Mama zaczyna im opowiadać historię, jak to było z narodzeniem Angeli. 

"Rodzina jest schronieniem w trudnościach. Daje radość w miejsce smutku i ciepło tam, gdzie go nie ma" - słyszymy z ust mamy. Angela postanawia zanieść Dzieciątko z powrotem do kościoła. 

W tym filmie pada jeszcze kilka bardzo mądrych stwierdzeń i następuje kilka zwrotów akcji. To ciepła bajka o miłości, przebaczeniu i dostrzeganiu drugiego człowieka. A także o tym, że dzieci są darem, co Jezus zresztą sam podkreślił przychodząc na świat jako mały chłopiec. 

Poniżej zwiastun.  

Angela's Christmas - Netflix Trailer
What's on Netflix
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama