Nowy numer 42/2020 Archiwum

Pan jest blisko

Chociaż przyjście Jezusa miało już dawno miejsce, Kościół w Adwencie nam przypomina, że Chrystus przyszedł i ciągle na nowo do naszych dusz i serc przychodzi – mówił w jednej z adwentowych homilii kard. Stefan Wyszyński.

W tych dniach, poprzedzających uroczystość Bożego Narodzenia, mamy okazję przeżywać wciąż na nowo oczekiwanie na przyjście Mesjasza. W tym oczekiwaniu towarzyszy nam troje przewodników. W pierwszym tygodniu Adwentu w duchowej wędrówce na spotkanie z Bogiem w narodzonym w Betlejem Dzieciątku podążaliśmy za prorokiem Izajaszem, zapowiadającym nadejście obiecanego Mesjasza. Kolejnym przewodnikiem jest, nazywany czasem prorokiem Adwentu, Jan Chrzciciel, który zapowiadając rychłe przybycie Zbawiciela, za Izajaszem wołał: „Przygotujcie drogę Pana! Prostujcie Jego ścieżki!” i nauczał, jak przygotować się na to najważniejsze w dziejach ludzkości spotkanie – na przyjęcie Boga do swojego życia.

Naszym adwentowym przewodnikiem jest również sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, który 7 czerwca 2020 roku zostanie ogłoszony błogosławionym. „Adwentowy drogowskaz” Prymasa Tysiąclecia zawiera słowa zaczerpnięte z jego homilii, przemówień, listów. Niech staną się one przedmiotem naszej medytacji. Wracajmy do nich każdego dnia kolejnych adwentowych tygodni – niech nas prowadzą, inspirują, a może też staną się codzienną modlitwą…

Ruszajmy więc dalej w duchową wędrówkę do Betlejem, prowadzeni przez adwentowego proroka Jana Chrzciciela. Pan jest blisko!

Wiesława Dąbrowska-Macura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama