Nowy numer 32/2020 Archiwum

Piotr Żyła pomimo wypadku wystartuje w Finlandii

Polski skoczek zaliczył w zawodach w Wiśle poważny upadek, jednak znalazł się w składzie na konkurs na skoczni w Kuusamo.

W miniony weekend w Wiśle zainaugurowano nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. W konkursie indywidualnym z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 3. miejsce. Nieszczęśliwie zakończył start w swojej rodzinnej miejscowości Piotr Żyła, który zaliczył groźny i bolesny upadek. Na początku nie było jasne, jakie są zdrowotne skutki wypadku wiślanina, jednak jest na tyle dobrze, że Żyła znalazł się w siedmioosobowym składzie zgłoszonym do kwalifikacji do konkursów na skoczni Rukka w fińskim Kuusamo.

W zeszłym sezonie Polacy zaliczyli w Kuusamo bardzo dobry start. Kamil Stoch zajął tam drugie i trzecie miejsce, a z trzecim miejscem wrócił też Piotr Żyła. W obu konkursach zwyciężył wtedy Ryuoyu Kobayashi. 

Pierwsza seria zarówno sobotniego, jak i niedzielnego konkursu rozpocznie się o 16.30. Oczywiście o ile pozwoli na to pogoda, bo Kuusamo słynie z trudnych warunków atmosferycznych, przede wszystkim silnego wiatru. M.in. w zeszłorocznym sobotnim konkursie udało się przeprowadzić tylko jedną serię skoków. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama