Nowy numer 14/2020 Archiwum

Merkel planuje wizytę w Auschwitz

Niemiecki Urząd Kanclerski potwierdził w czwartek, że trwają przygotowania do wizyty kanclerz Angeli Merkel w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Z informacji dziennika "Sueddeutsche Zeitung" wynika, że odbędzie się ona 6 grudnia.

Urząd Kanclerski nie potwierdził dokładnej daty. Terminy wydarzeń, w których bierze udział szefowa niemieckiego rządu, są zazwyczaj oficjalnie podawane do publicznej wiadomości z tygodniowym wyprzedzeniem.

Z ustaleń "Sueddeutsche" wynika, że Merkel przyjęła zaproszenie Fundacji Auschwitz-Birkenau i weźmie udział w obchodach 10. rocznicy założenia tej instytucji. 6 grudnia kanclerz ma odwiedzić zarówno obóz Auschwitz, jak i Birkenau.

Merkel będzie dopiero trzecim kanclerzem Niemiec, który zdecyduje się na podróż do tego dawnego obozu zagłady. Wcześniej - w trakcie swojego urzędowania - zrobili to tylko Helmut Schmidt (SPD) i Helmut Kohl (CDU).

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama