Nowy numer 13/2020 Archiwum

Czerwone wstążki na płocie Trybunału Konstytucyjnego. Symbolizują zabite dzieci

Na płocie Trybunału Konstytucyjnego przywiązaliśmy czerwone wstążeczki symbolizujące zabite dzieci. Ich krew obciąża sumienie Julii Przyłębskiej - napisała na Twitterze Fundacja Życie i Rodzina.

Chodzi o to, że wraz z końcem kadencji obecnego Sejmu, czyli 12 listopada, straci ważność wniosek 107 posłów o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisu, pozwalającego na aborcję dzieci, co do których istnieje podejrzenie, że są poważnie chore lub niepełnosprawne. Sprawa nie doczekała się rozstrzygnięcia w Trybunale Konstytucyjnym, choć od złożenia wniosku minęły ponad dwa lata. Co roku w Polsce na podstawie wspomnianego przepisu zabijanych w majestacie prawa jest około tysiąca dzieci.

Akcja wzbudziła zainteresowanie policjantów. - Wylegitymowali nas i puścili - powiedziała nam Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. - To zaskakujące, bo obserwowaliśmy feministyczne demonstracje pod kuriami. W ich trakcie na ogrodzeniach wieszano dziecięce buciki, a policja biernie się temu przyglądała. Widzimy tu nierówność w traktowaniu - dodała.

« 1 »

Polecamy

 • CSOG
  07.11.2019 17:53
  "czepiasz się użycia potocznego rozumienia słowa"
  widzisz... niektórzy potocznie rozumieją słowa zgodnie z ich znaczeniem. Areszt to areszt, zatrzymanie to zatrzymanie a obywatelskie ujęcie to jeszcze co innego. Jak mamy cię zrozumieć kiedy Ty tak wielu wyrazom nadajesz swoje własne znaczenia?
  :)
 • CSOG
  07.11.2019 18:12
  Po prostu nazywajmy rzeczy po imieniu zgodnie ze znaczeniem słów. Inaczej się jeszcze bardziej nie zrozumiemy. A nieporozumienia obok różnicy poglądów są najczęstszą elementarną przyczyną konfliktów. Po co nam to?
  :)
 • CSOG
  07.11.2019 18:56
  Nadal mam. Ponieważ żyję w kraju i środowisku, w którym Policja nie ma ani prawnej ani fizycznej możliwości zastosowania środka zapobiegawczego w postaci Tymczasowego Aresztowania. Może jedynie doprowadzić kogoś do aresztu na podstawie orzeczenia sądu. Policja ma natomiast prawo dokonać na podstawie przepisów prawnych zatrzymania osoby. Zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie to dwa różne wyrażenia oznaczające dwie różne czynności prawne. Nadal masz problem ze zrozumieniem co napisałem? Poczytaj w innym miejscu. Nie interesuje mnie tutaj co babcia Józia kolegi Franka i cioteczny szwagier byłej żony sąsiada ma na myśli używając zlepka słów aresztowany przez policję. I naprawdę nie wiem jak daleko w czasie i przestrzeni potocznie mogło to coś konkretnego oznaczać. Ja nie pamiętam czasów kiedy policja miała uprawnienia do zastosowania aresztu. Za młody jestem. Moja pamięć sięga czasów kiedy uprawnienie do zastosowania tymczasowego aresztowania miała Prokuratura. To najostrzejszy ze środków zapobiegawczych.
  Halo HALO!!! Jest tu jeszcze ktoś, kto słyszał o "aresztowaniu przez Policję" ???
 • CSOG
  07.11.2019 19:35
  Jeżeli czegoś to nas nauczyło, to jestem zadowolony. I jeszcze jedno na przyszłość. Naprawdę, "nie ty mi jesteś wrogiem tylko twój koń przyjacielem" ( powiedział w filmie koniokrad do Pawlaka). A co do nas - nie z Tobą tu walczę, tylko z twoimi częstoi bardzo błędnymi wyobrażeniami na temat rzeczywistości, które próbujesz podawać jako pewniki.
  P.S. Nie znam sytuacji prawnej w Meksyku, całkiem prawdopodobne, że w ich porządku prawnym policja ma uprawnienia do stosowania aresztu (zaciekawiłeś mnie sprawdzę sobie).
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama