Nowy numer 32/2022 Archiwum

W najnowszym "Gościu": Modlitwa z procy

Gdy odmawiamy różaniec, Maryja staje obok nas i nam towarzyszy. Różaniec pojawia się w wielu objawieniach Maryjnych. Czym jest ta modlitwa, skoro Matka Zbawiciela tak często do niej nawołuje?

Gość Niedzielny 40/2019
Gość Niedzielny

Bez taryfy ulgowej [Marcin Jakimowicz]
Ks. Michała Sopoćkę znamy doskonale z „Dzienniczka”, ponieważ Faustyna opisywała szczegółowo rozterki, próby wiary i zalecenia swego spowiednika. Lektura prywatnych notatek ks. Sopoćki odsłania początki kultu Bożego Miłosierdzia widziane od kuchni – z perspektywy zwątpień, rozczarowań i sceptycyzmu. Poruszające są jego życiowe dewizy, np. „Pozwolić triumfować innym. Nie przestawać być dobrym, gdy inni dobroci nadużywają”. Gdy umierał w 1975 r. absolutnie nic nie zapowiadało, że dzieło Miłosierdzia w tak ekspresowym tempie rozleje się na cały świat.

Lekarze z szarej strefy [Jakub Jałowiczor]
Lekarze pracujący dla Caritas Mariupol odwiedzają z mobilną przychodnią ludzi mieszkających w okolicach linii frontu ukraińskiej wojny. Większość mieszkańców tej strefy stanowią osoby starsze. Są też dzieci, które straciły rodziców i mieszkają z dziadkami. Zamrożony konflikt zszedł z pierwszych stron światowych gazet, wiele organizacji międzynarodowych wycofuje się z tego regionu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama