Nowy numer 31/2020 Archiwum

Tesco zniknie z Polski?

Jak donosi Agencja Bloomberg Tesco rozważa wycofanie się z Polski. Powodem ma być spadek sprzedaży.

Nie tylko małe sklepy borykają się z konkurencją dyskontów w rodzaju Lidla i Biedronki. Również hipermarkety słabo radzą sobie na współczesnym rynku handlu detalicznego. Podczas gdy dyskonty opanowały już 1/3 rynku polskiego, udział hipermarketów na nim spadł poniżej 10 proc.

Problemy ze spadkiem udziałów w polskim rynku mocno odczuwa Tesco. Brytyjska sieć posiada w Polsce ponad 300 sklepów. W ostatnim czasie z kolejnych miast znikają jednak sklepy Tesco a już ponad 2 tys. pracowników sieci zostało zwolnionych. Firma notuje jednak dalsze straty.

Tesco wycofało się już w ostatnich latach ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Teraz coraz głośniej mówi się o wycofaniu się Brytyjczyków z Europy Środkowej. Władze firmy jednak dementują na razie te informacje.

Jeśli doszłoby do wyjścia sieci Tesco z Polski, to część jej sklepów mogłaby zostać przejęta przez inna markę. Potrzebowałyby jednak na to zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który na każdą taką koncentrację patrzy nieufnie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama