Nowy numer 41/2019 Archiwum

Polacy, nawróćcie się!

– Stajemy pod krzyżem, żeby odszukać siebie, znaleźć swoje miejsce w życiu. Chcemy pokazać światu, że należymy do Jezusa – mówił bp Wiesław Mering podczas akcji modlitewnej Polska pod Krzyżem.

W kulminacyjnym momencie wydarzenia na płycie lotniska Włocławek-Kruszyn zgromadziło się ponad 60 tys. ludzi. Przyjechali z różnych zakątków Polski, aby w święto Podwyższenia Krzyża prosić o łaski dla siebie, swoich rodzin i dla całej ojczyzny. – To spotkanie jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Jako naród jesteśmy podzieleni, a w Chrystusowym krzyżu każdy z nas jest bratem i siostrą, dzieckiem Boga. To właśnie w nim powinniśmy szukać jedności – mówi „Gościowi” ks. Krzysztof Tomalkiewicz, który przyjechał do Włocławka z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sycowie.

Znak dla świata

Wybija 11.30. Na miejscu jest już ok. 20 tys. osób, rozpoczyna się konferencja Lecha Dokowicza. Reżyser i scenarzysta z całą mocą mówi o potrzebie nawrócenia naszego narodu: – Po 1989 r. wielu Polaków porzuciło życie duchowe, przestali modlić się z dziećmi przy ich łóżeczkach, wybrali materializm. Jeżeli dzieci nie są tak wychowywane, nie ma przekazu wiary w domach, żeby ochronić je przed pokusami, to dzieje się to, co widzimy. Ludzie zaczęli traktować grzech jako zabawę, przyjemność, nic groźnego. Potrzeba więc nawrócenia. Polacy, nawróćcie się, póki jest czas! – podkreśla.

Na miejsce przybywają kolejni pielgrzymi. Wielu z nich odpowiedziało na apel organizatorów o przywiezienie ze sobą krzyży. Nieopodal miejsca, w którym można przystąpić do spowiedzi, spotykam Sebastiana Tula z Legionowa. Mężczyzna trzyma w dłoni symbol męki Chrystusa. Do Włocławka zabrał syna. – Chcemy pokazać, że nie wstydzimy się krzyża, to na nim dokonało się zbawienie ludzkości. Pragniemy zaświadczyć, że Chrystus jest kimś ważnym w naszym życiu – mówi „Gościowi” pan Sebastian. I dodaje, że wielkim zaszczytem jest dla niego możliwość modlitwy w miejscu, w którym bł. ks. Jerzy Popiełuszko poniósł męczeńską śmierć.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji