Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pochwały są boskie

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się nad nim. Łk 7,9

 Łk 7, 1-10

Gdy Jezus dokończył wszystkich swoich mów do słuchającego Go ludu, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę.

Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: «Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył – mówili – miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę». Jezus przeto zdążał z nimi.

A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół ze słowami: «Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a mojemu słudze: „Zrób to!” – a robi».

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się nad nim, i zwróciwszy się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: «Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu».

A gdy wysłańcy wrócili do domu, zastali sługę zdrowego.

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się nad nim. Łk 7,9

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Dla każdego chrześcijanina ważne jest, aby codziennie stawać się bardziej podobnym do Jezusa. Biblia to poradnik, który może przydać się nam w każdej dziedzinie życia. Możemy w niej znaleźć wiele rozwiązań naszych codziennych zwykłych problemów. Spróbuj skorzystać z tego, co mówi i co robi dzisiaj Jezus. Użyj pochwały. Skoro tak łatwo przychodzi nam lajkowanie w internecie, to może moglibyśmy spróbować też w realu. Jesteś ojcem, matką, żoną, mężem, a może szefem? Kiedy ostatnio udało ci się kogoś pochwalić? I nie chodzi tu o sztuczną manipulację. Wystarczy być czujnym, aby okazja, żeby powiedzieć drugiej osobie: „fajnie to zrobiłeś”, nie przeszła obok nas. Jedno jest pewne – pochwały są boskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama