Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Jedyni do walki

Nasi zachodni sojusznicy chcieli nas bronić tylko za pomocą spółgłosek i samogłosek.

Spór między historykami, czy II wojna światowa rozpoczęła się 1 września (początek wojny polsko-niemieckiej), czy 3 września (wypowiedzenie przez Francję i Anglię wojny III Rzeszy), Roger Moorhouse rozwiązuje już w pierwszym zdaniu. Tyle razy czytaliśmy o salwach okrętu Schleswig-Holstein, że nie zawsze słyszymy to, co ukrywa się w huku dział. Ten okręt był symbolem, „sumą wszystkich ran” Niemiec, dlatego wybranie go na pierwszy ogień jest tyleż poważne, co karykaturalne. Został zwodowany w 1906 r., a już w 1917 r. uznano go za zbyt przestarzały i przekształcono w pływające koszary.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL