Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyniesieni

Wiesz, że gdy diabeł podnosi głowę do góry… widzi podeszwy twoich butów?

A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię:
KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW.
Ap 19, 16

Wierzę Mu na słowo. Gdyby napełnił nas 90 proc. błogosławieństwa duchowego na wyżynach niebieskich w Chrystusie ‒ to już by mi wystarczyło. Byłbym szczęśliwy, gdyby napełnił nas 51 proc. błogosławieństwa. Ale On, jak zapowiada na samym wstępie Listu do Efezjan, napełnił nas WSZELKIM błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich w Chrystusie.

Mamy wszystko. Jesteśmy napełnieni wszelkim błogosławieństwem. Możemy ruszać na wroga „z tą siłą, którą mamy” (nawet jeśli jest to cep Gedeona), karmić tłumy tą odrobiną, którą trzymamy w dłoniach (nawet jeśli jest to jedynie pięć chlebków). Należymy do rodziny Tego, którego „oczy są jak płomień ognia” (Ap 1, 14), którego Biblia nazywa Królem Królów i Panem Panów. W judaizmie wyrażenie Melech ha-M'lachim jest zastrzeżone dla Tego, którego imienia Izrael nie odważa się wymawiać. Jan w Apokalipsie tytuł ten dwukrotnie nadał Jezusowi.

Pamiętacie, jakimi słowami Jezus uspokoił wątpiący tłum? „Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i powiedział: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi»” (Mt 28, 17). Dana Mu jest wszelka władza. Jest absolutnym, suwerennym władcą. Głowa do góry!

– Zapowiedział: „dana mi jest wszelka władza” to znaczy, że On może dopuścić działanie zła, ale panuje nad światem bezbłędnie. Cały czas – nie ma wątpliwości benedyktynka s. Małgorzata Borkowska.

Siedzi „na wyżynach niebieskich, ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym i wszystko poddał pod Jego stopy” (znów pierwszy rozdział listu do Efezjan). Wszelki duch Pana Boga chwali…

Co więcej, ze względu na ofiarę i pokorę Syna nas, grzeszników i zdrajców, Bóg „posadził na wyżynach niebieskich w Chrystusie Jezusie” (Ef 2,6). Wszechmocny posadził nas z Nim… w jednej ławce. Sam dostał to, na co zasłużyliśmy, abyśmy mogli dostać to, na co On zasłużył. Upokorzył się, by nas podnieść.

Gdy diabeł podnosi oczy do góry… widzi podeszwy twoich butów. Jeśli weźmiesz „wiarę jako tarczę”, możesz „zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego” (Ef 6, 16). Nie „niektóre”. Wszystkie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także