Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Diety z gazety

Czy rekomendowane w kolorowych pismach i portalach internetowych diety cud rzeczywiście działają? Co zrobić, aby w zdrowy i bezpieczny sposób pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Nadwaga czy otyłość ma wiele bardzo poważnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Wyobrażamy zatem sobie często odchudzanie – zwłaszcza dietę z pisma dla kobiet i jakieś „odchudzające” pigułki – jako gaszenie pożaru, gdy tymczasem bywa to raczej dolewanie oliwy do ognia. Realnym problemem i pytaniem jest bowiem, „jak się odżywiać”, a nie „jak schudnąć”. Kilkukrotnie już zauważałam na tych stronach, że mamy bardzo niezdrową tendencję, aby siebie i innych karmić, a nie odżywiać.

Świadome odżywianie

Karmić się można tym, co akurat mamy pod ręką, tym, na co nas stać, tym, co nam smakuje, tym, co jedynie umiemy przygotować, zupełnym byle czym, a nawet czymś absolutnie szkodliwym. Odżywiać się tak nie da, choć bardzo smutna i dla społeczeństwa niebezpieczna jest konkluzja, że wielu ludzi może po prostu nie stać na odżywianie się. Są niedożywieni – choć często najedzeni – z biedy czy nieświadomości. Niedożywienie ma bowiem swoje konsekwencje idące w pokolenia. Można powiedzieć, że zapisuje się nam w genach i dziedziczy. Jest traumą i organizm zawsze będzie się przed nim bronił.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL