Nowy numer 50/2019 Archiwum

"Pakiet nowe życie"

Z cyklu: jaką książkę warto przeczytać.

Trafić na książkę, która w sposób przystępny i miejscami nawet żartobliwy przybliży nas do Chrystusa, wcale nie jest tak łatwo. Dlatego książka - "Pakiet nowe życie. 39 darów, które otrzymasz, kiedy zaufasz Jezusowi" ks. Mariusza Rosika -  powinna znaleźć się na naszej liście książek do przeczytania.

Jest niesamowita! Otwiera oczy na tyle różnych kwestii. Czyta się ją jednym tchem. W pewien sposób na nowo poznajemy św. Pawła z Tarsu, dzięki któremu odkrywamy kolejne dary, które otrzymamy, gdy zaufamy Jezusowi.

Ks. Rosik przypomina nam historie nie tylko z Nowego Testamentu, ale także ze Starego i w łatwy sposób je omawia, zwraca uwagę na niektóre słowa, które może nam "laikom", by uciekły. Przywołuje anegdoty, postacie świętych, czy historie z życia wzięte, wszystko po to, by ukazać kolejne dary. Przypomina rzeczy wydawałoby się podstawowe, a o których potrafimy zapominać w codzienności i zabieganiu. 

"Bóg kocha mnie nie dlatego, że jestem święty, ale dlatego, że On jest święty. Kocha mnie nie dlatego, że nie grzeszę, ale dlatego, że jest Ojcem. Kocha mnie nie dlatego, że jestem doskonały i nie popełniam błędów, lecz dlatego, że Jego naturą jest miłość. Nie mogę uczynić nic, aby Bóg przestał mnie kochać. Na szczęście tak właśnie jest! Bo w Chrystusie stałem się umiłowanym dzieckiem Boga".

W 39 rozdziałach odkrywamy kolejne dary - nasz ogromny PAKIET, z którego tak często nie korzystamy, a może nawet o nim nie wiemy. Ks. Rosik ukazuje nam m.in. to, że jesteśmy dziećmi Boga; jaką moc ma imię Jezus; to, że jesteśmy więksi od aniołów (zaskakujące, prawda?); odkrywa nasze charyzmaty; pokazuje, czym jest doświadczenie wolności; przypomina, że mamy Matkę w Niebie; i odpowiada na pytanie, jak to jest z tym życiem wiecznym. Zresztą doczytajcie sami! 

Podaje również ciekawą receptę na modlitwę. Znamy przecież zdanie: "Nieustannie się módlcie" (1 Tes 5,17). Ks. Rosik przypomina o "modlitwie wszystkich rzeczy".  Polega ona na wzbudzeniu w sobie na początku dnia intencji, by wszystko, co ów dzień przyniesie, przybliżało nas do Boga. Intencję tę można wyrazić przed Stwórcą w krótkiej modlitwie: 

"Spraw, Panie, by wszystko, co będę dziś czynił, stało się modlitwą  - moje działanie i mój odpoczynek, moje spotkania, moje rozmowy z ludźmi, moja praca i moje myśli. Niech wszystko to przybliża mnie do Ciebie i przynosi Ci chwałę". 

To książka dla każdego. Myślę, że zachęci Was również do sięgnięcia do Źródła, jakim jest Pismo Święte. 

« 1 »

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji