Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Bóg wie kiedy

„Czy w tej wiosce urodzili się jacyś wielcy ludzie?”. „Nie, tylko same dzieci”. Dajmy sobie czas. Lubimy dania z mikrofali. Bóg woli marynaty.

Pamiętacie rysunkowy dowcip o naturze kobiet? „Czego chcemy?”. „Nie wiemy!”. „Kiedy tego chcemy?”. „Teraz!”

Wiem, że się naraziłem. Ale to „Teraz! Zaraz! Natychmiast!” dotyczy również mężczyzn (innych płci w swej zaściankowości nie przewiduję).

Żyjemy w rozpędzonym świecie, znudzonym, wszystkomającym społeczeństwie, które stara się wszystko zmieniać na nowy model. To pokolenie czekające wciąż na coś nowego, szukające nowych doznań, coraz intensywniejszych podniet, goniące od promocji do promocji. Zobaczmy, co dzieje się w końcówce grudnia w hipermarketach: ledwie kończy się szaleństwo przedświątecznych zakupów a już rozpoczyna się wyprzedaż zimowych kolekcji.

Jeszcze nie zdążyłeś oswoić się i nacieszyć nowym Windowsem, czy Androidem a już komputer czy smartfon proponuje ci aktualizację do wersji z jedynką po przecinku. Efekt? Masz nieustanne wrażenie, że wciąż jesteś nieaktualny, zacofany, „do tyłu”. Pozostajesz w ogonku, daleko za peletonem.

W „The Last Days Newsletter” Leonard Ravenhill opowiada o grupie turystów zwiedzających malowniczą wioskę. W pewnym momencie wędrowcy napotkali na swojej drodze starszego mężczyznę. Nieco protekcjonalnym tonem jeden z turystów zapytał: „Czy w tej wiosce urodzili się jacyś wielcy ludzie?”. „Nie, tylko same dzieci”, odparł staruszek.

Genialne! Dajmy sobie czas. Lubimy dania z mikrofali. Bóg woli marynaty. Dla Niego jeden dzień jest jak tysiąc lat! I odwrotnie.

Listo do Galatów przypomina: „Czyniąc dobrze, nie zniechęcajmy się. Nie ulegając bowiem zniechęceniu, będziemy zbierać owoc we właściwym czasie" (Ga 6,9).

Zbierzesz owoc.

We właściwym czasie.

Bóg wie kiedy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

 • snakeinweb
  29.08.2019 18:22
  Nie wiem skąd publicyści, nawet Gościa Niedzielnego, mają czelność mówić, że wiedzą co lubi Bóg. Lubi marynaty? A bigos może też? A może lubi sobie walnąć od czasu do czasu kielicha lub pół litra dobrej polskiej lub ruskiej wódeczki?
  doceń 0
 • snakeinweb
  29.08.2019 18:23
  To mi trochę podchodzi pod grzech wzywania imienia Boga naszego jedynego na daremno.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji