Nowy numer 22/2020 Archiwum

Franciszek: Nie dajmy się zastraszyć

Papież Franciszek wezwał w środę wiernych: nie dajmy się zastraszyć tym, którzy "każą nam milczeć i nas zniesławiają". Podczas audiencji generalnej przypomniał swą koncepcję Kościoła jako "szpitala polowego", przyjmującego najsłabszych i chorych.

W katechezie wygłoszonej w czasie spotkania na placu Świętego Piotra papież przywołał fragment Dziejów Apostolskich, w którym opisana została wspólnota kościelna rozwijająca się prężnie mimo, jak dodał, "ataków zewnętrznych".

"Rodzący się Kościół ukazuje się jako szpital polowy, który przyjmuje osoby najsłabsze, czyli chore" - wyjaśnił Franciszek.

Podkreślił również, że chrześcijanin powinien "bardziej słuchać Boga niż ludzi". To słuchanie "bez zastrzeżeń, bez zwlekania, bez wyrachowania" - wskazał.

Na zakończenie katechezy papież wezwał wiernych: "Prośmy Ducha Świętego o siłę, aby nie przestraszyć się tych, którzy każą nam milczeć, którzy nas zniesławiają czy wręcz nastają na nasze życie. Prośmy Go, aby nas umocnił wewnętrznie, byśmy byli pewni życzliwej i pocieszającej obecności Pana u naszego boku".

*

Na następnej stronie pełny tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama