Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trzy, niesamowite kaniony Europy

Mają ściany dochodzące do 1300 m wysokości i zachwycają pięknem. Poznaj kaniony Verdon, Tara i El Chorro.

Kanion Verdon - Malowniczy przełom rzeki Verdon położony jest w południowej Francji, w regionie Prowansja. Kanion tworzą białe, wapienne ściany skalne, których wysokość dochodzi do 700 m. Przełom rzeki jest dość długi - ma blisko 21 km. To prawie trzykrotnie więcej niż przełom Dunajca w Pieninach. 

Po obu stronach kanionu poprowadzono drogi, a w wielu miejscach nad rzeką przerzucone są mosty, które umożliwiają turystom podziwianie malowniczego przełomu z różnych perspektyw. To popularne miejsce do uprawiania wspinaczki skalnej.

« 1 2 3 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji