Nowy numer 34/2019 Archiwum

Noce spadających gwiazd

Gdzie najlepiej obserwować maksimum aktywności roju Perseidów?

W nocy z poniedziałku na wtorek, ale również w kolejne noce będzie można obserwować na niebie liczne tzw. "spadające gwiazdy". W rzeczywistości to meteory pozostawiające po sobie krótkotrwały świetlny ślad. Szczególne, spektakularne zjawisko związane jest z pojawieniem się na niebie roju Perseidów. Choć meteory można zaobserwować przez cały rok, to sierpniowy rój Perseidów jest szczególnie widowiskowy, gdyż "spadające gwiazdy" są wtedy wyjątkowo liczne. W okresie maksimum w ciągu godziny może się ich pojawić nawet do 150, a w ciągu 2-3 minut można obserwować od kilku do kilkunastu meteorów.

Gdzie najlepiej je obserwować? Najlepiej poza miastem, w miejscu, w którym nocne niebo nie jest zanieczyszczone sztucznym światłem. Nie trzeba korzystać ze specjalistycznego sprzętu. Okres aktywności Perseidów przypada od 17 lipca do 24 sierpnia. 

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL