Nowy numer 41/2019 Archiwum

Czy pora aktywności fizycznej ma wpływ na zrzucanie zbędnych kilogramów?

Od czego zależy skuteczność odchudzania poprzez uprawianie sportu?

Badacze z Brown Alpert Medical School (USA) przeprowadzili badania na grupie 375 osób, które z powodzeniem zrzuciły parę zbędnych kilogramów dzięki aktywności fizycznej. Celem obserwacji było odkrycie zależności między skutecznością odchudzania, a porą wykonywanych ćwiczeń. 

W grupie osób najszybciej pozbywających się nadwagi, największy odsetek stanowili ci, którzy trenowali wczesnym rankiem. I na podstawie wyłącznie tej informacji można dojść do wniosku, że poranne ćwiczenia pozwalają szybciej osiągnąć upragniony efekt. Jednak rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana. Z obserwacji wynika, że skuteczność ćwiczeń jest zależna nie tyle od tego, czy wykonujemy je rano, w południe czy wieczorem, ale od stałej pory treningu. Spośród wszystkich przeanalizowanych przypadków, kluczem do sukcesu była systematyczność i stałą pora aktywności fizycznej. Najgorsze wyniki uzyskiwali zaś ci, którzy ćwiczyli nieregularnie i w różnych porach dnia (lub nocy). 

Kawa pomoże w odchudzaniu

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 27.06.2019

Kawa pomoże w odchudzaniu

W kolejnym etapie badań autorzy badania chcieliby przeanalizować czy jest jakaś określona pora dnia, która nie tyle daje lepsze rezultaty treningowe, ale pozwala rozwinąć nawyk aktywności fizycznej u tych osób, u których wcześniej była ona na bardzo niskim poziomie 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL