Nowy numer 29/2019 Archiwum

W podróży czas się dłuży

Jazda samochodem z dziećmi to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Jak przetrwać i dobrze się bawić? Wystarczy dobry pomysł i kilka sprawdzonych zabaw.

Kilkugodzinna podróż samochodem, pociągiem czy lot samolotem są dla dzieci nużące i potrafią dłużyć się w nieskończoność. I choć można zapewnić dzieciom krótszy lub dłuższy seans bajkowy, nie może on wypełnić całej podróży. Co zrobić, jeśli wyczerpie się także limit słuchanej muzyki czy chęć do czytania i rysowania? Można wtedy wykorzystać łamigłówki i gry słowne, w które zaangażowana jest cała rodzina. Często stanowią one rozrywkę także dla znużonego jazdą dorosłego. Dodatkowo rozwijają wyobraźnię, słownictwo i dają poczucie wspólnoty w wesołej rodzinnej atmosferze. Dzięki nim można zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności. Dziecko widzi, jak duża jest różnorodność zabaw i ile radości można z nich czerpać bez jakichkolwiek gadżetów. Jakie to gry i zabawy?

Zgadywanki

To zajmująca zabawa dla całej rodziny. Jej poziom może być dostosowany do dzieci w każdym wieku. Wesoło jest, kiedy układane są na bieżąco i dotyczą jakiejś kategorii (np. zwierzęta, jedzenie, wieś, bajki, kraje, itd.), mijanych po drodze rzeczy czy znajomych osób. Wyzwaniem są rymowanki lub pytania, na które odpowiada się tylko „tak” lub „nie” albo „ciepło” – „zimno”. Napięcie wzrasta, gdy liczba pytań ułatwiających rozwiązanie zagadki jest ograniczona do 5 lub 10. Zgadywanki mogą dotyczyć też na przykład kolorów nadjeżdżających z przeciwka samochodów czy cech czegoś dobrze znanego dziecku (lód jest… zimny, ogień… gorący).

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL