Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dwie kolumny

Różnili się jak ogień i woda. A jednak obaj stali się filarami Kościoła. Więcej o świętych Piotrze i Pawle posłuchasz w audycji z cyklu "Święci z Nieba ściągnięci".

Różnili się jak ogień i woda. Jeden był prostym rybakiem, drugi wykształconym intelektualistą. Jeden był małomówny, drugi wręcz brylował w wyrażaniu myśli za pomocą słów. Jeden był przywiązany do tradycji, drugi otwarty na to, co nowe.

Pomimo jednak tych różnic, które po części wynikały z charakteru, a po części z życiowych doświadczeń i duchowości, obaj stali się filarami tego samego Kościoła. Bo Kościół to nie zunifikowana masa wiernych. To prawdziwy tygiel postaw, wrażliwości, charakterów które swoją moc czerpią z tego samego źródła - miłości Boga do człowieka, która swój szczyt osiągnęła w ofierze Jezusa Chrystusa. Ofierze, która staje się również naszym udziałem.

W przenośni, gdy zmagamy się z życiowymi trudnościami dla Chrystusa. Albo całkowicie dosłownie gdy tak jak św. Piotr i św. Paweł oddajemy za tego w Kogo wierzymy życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Podaj Nick
    30.06.2019 14:02
    Powinno być "obaj", chyba, że jeden z nich był kobietą.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL