Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nikaragua: przemoc wobec katolików

W Nikaragui nadal nie szanuje się miejsc kultu.

W León zaatakowano ludzi wychodzących z kościoła raniąc wielu wiernych, a w Managui utrudniano wejście na modlitwę do katedry.

W katedrze León modlono się w intencji zamordowanego rok temu ministranta. Kościół otoczyli zwolennicy rządów Daniela Ortegi i po zakończeniu nabożeństwa zaatakowali wiernych rzucając w nich kamienie. Wewnątrz świątyni powstała panika. Powrót wiernych do domu był możliwy tylko dzięki temu, że wstawił się za nimi miejscowy biskup, który towarzyszył im w drodze powrotnej. Świadkowie przyznają, że widzieli wielu policjantów, którzy jednak w ogóle nie reagowali na atak.

W Managui natomiast siły porządkowe utrudniały ludziom wejście do katedry na Mszę dziękczynną za wypuszczenie więźniów politycznych oraz w intencji tych, którzy jeszcze przebywają w więzieniach.

Komentując te wydarzenia kard. Leopoldo Brenes wyraził ubolewanie, że Nikaraguańczyków nie stać na spokojny dialog, jako część procesu pojednania narodowego. By można go było prowadzić potrzebna jest szczerość, wzajemne zaufanie i konkretne działania. Dodał, że jest wiele osób, które są nieprzyjaciółmi Kościoła i biskupów i robią wszystko, aby ich sprowokować. „My biskupi jednak – powiedział metropolita Managui – jesteśmy ludźmi modlitwy i pokoju, a naszym duchem nie jest przemoc, lecz pokój i pojednanie”.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL