Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak dobrze jedzie się bez korków...

Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia… Mt 7,14

Mt 7,6.12-14

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych.

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!»


Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia… Mt 7,14

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Mamy już wakacje, czas urlopów i podróży, może nieraz będziemy sobie życzyć szerokiej drogi. Dlaczego szerokiej? Każdy kierowca wie, jak dobrze jedzie się bez korków, na prawie pustej autostradzie bez remontów i utrudnień. Można wtedy spokojnie cieszyć się podróżą. Dlaczego więc Jezus w Ewangelii mówi, że w życiu powinniśmy wybierać ciasną bramę i wąską drogę? Na szerokiej drodze łatwo stracić czujność i wtedy nietrudno o wypadek. Ewangeliczna wąska droga to naśladowanie Jezusa, co nieraz będzie wymagało wysiłku, okaże się trudne, niewygodne, ale to też czujność i uważność w życiu z Nim. Na wakacjach nie szukajmy duchowych szerokich dróg – wbrew pozorom są one bardzo niebezpieczne.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama