Nowy numer 32/2022 Archiwum

W najnowszym "Gościu" m.in.:

dlaczego papież Franciszek zgodził się na pielgrzymki do Medjugorja i o patotreściach w internecie, a także:

 

Ciemna Strona Internetu (Tomasz Rożek)

Buszowanie w internecie może być pouczające. Ale można w tej wędrówce dojść do samego dna. Na samym dnie internetu bywają także nasze dzieci - alarmuje w najnowszym Gościu Tomasz Rożek. 37 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat przyznaje, że regularnie ogląda patotreści w internecie. Prawie połowa dzieci w tym wieku ma z nimi kontakt co najmniej raz w tygodniu

 

Owce potrzebują pasterzy (rozmowa z abp.Henrykiem Hoserem)

Istniejący w Medjugorju kult Maryi Królowej Pokoju jest poprawny – mówi abp Henryk Hoser, wizytator apostolski w tym miejscu. Papież zgodził się na organizowanie oficjalnych pielgrzymek do Medjugorja. Skąd ta decyzja? Rocznie odwiedza tę niewielką miejscowość w Bośni aż 2,5 mln pielgrzymów. Te osoby potrzebują wsparcia duszpasterskiego. Po prostu owce potrzebują pasterzy… - mówi abp. Hoser.

 

Konsekwentnie i z rozwagą (Andrzej Grajewski)

„W kontekście zapowiedzi powołania państwowej komisji ds. pedofilii - pisze Andrzej Grajewski w najnowszym Gościu - warto mieć na uwadze, że jej działania będą kształtowały także relacje między Kościołem a państwem, tworząc precedensy trwalsze aniżeli funkcjonowanie samej komisji”.

« 1 »

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się