Nowy numer 42/2019 Archiwum

Do tańca i różańca

Akademia Królowej Jadwigi uczy, że źródłem piękna kobiety jest wrażliwość jej serca.

Najmłodsze mają 6 lat, najstarsze – 25. A każda chce być damą, dziewczyną z klasą. W Akademii dowiadują się, co to znaczy w praktyce. Uczą się wcielać w życie klasyczne ideały prawdy, dobra i piękna. I tego, że piękno, które widać na zewnątrz, nie jest celem samo w sobie, ale ma wyrażać ich wnętrze, być odbiciem ducha.

Pociągaj świętym życiem

Na ścianie korytarza Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek w Poznaniu, w której odbywają się zajęcia Akademii Królowej Jadwigi, dostrzegam cytat z „Filotei” św. Franciszka Salezego: „Niech wszystko na tobie będzie szykowne i dobrze ułożone. Jest to lekceważenie dla tych, z którymi się przestaje, udawać się między nich w ubraniu obrażającem oczy. Z drugiej jednak strony wystrzegaj się wyszukiwania, próżności, chęci popisu i cudactw w stroju”. Nie wiem, czy ten napis ma bezpośredni związek z Akademią, ale bez wątpienia dobrze oddaje istotę tego, czego uczą się te dziewczyny. Prowadzącym zależy na tym, by widziały siebie jako całość, złożoną nie tylko z ciała, ale także z duszy i ducha. – Chcemy, by były dziewczynami do tańca i różańca. Takimi, które będą umiały nosić perły, ale stojąc w korku, wyjmą różaniec i będą się na nim modlić – mówi Magdalena Zamoyska, założycielka Akademii Królowej Jadwigi.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL