Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak my to przeżyjemy?

Przychodzi taki moment, że dzieci wychodzą z domu. Na początku tylko na wakacje. Kto jest szybciej na to gotowy: dzieci czy rodzice?

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka na obóz czy kolonie jest zawsze silnym przeżyciem dla niego, ale także dla rodziców. Im bliżej zaplanowanego wyjazdu, w głowach pojawiają się wątpliwości, stres i mnóstwo pytań: Czy dobrze robimy? Czy dziecko da radę? Jak ono to przeżyje? Jak MY przeżyjemy rozstanie z nim?

Specjalnie dla rodziców stojących przed dylematem: wysłać czy nie wysyłać dzieci na samodzielny wyjazd, Anna Leszczyńska-Rożek stworzyła mini-poradnik. "Nie można jednoznacznie stwierdzić, w jakim wieku dzieci są na tyle dojrzałe, aby mogły wyjechać na obóz, kolonie czy inne formy zorganizowanego wypoczynku - pisze dziennikarka GN. - Jest kilka wskazówek, które można rozważyć i podjąć decyzję, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw".

Jakie to zasady i jakie rady ma dla zatroskanych rodziców nasza dziennikarka? Przeczytajcie koniecznie tekst Ani Leszczyńskiej-Rożek "Daleko od domu" w najnowszym numerze GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama