Nowy numer 15/2020 Archiwum

Krzysztof Błażyca

Fotoreporter, dziennikarz

Z redakcją „Gościa" związany od roku 2006 r. Religioznawca, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Autor książek „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle" (zbiór reportaży z Tanzanii, Kenii, Zambii, Nigerii i Ugandy) oraz reportażu „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy", za który otrzymał Grand Prix Mediatravel 2017, Nagrodę im. Stanisława Szwarc Bronikowskiego w kategorii książka podróżnicza roku oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą książkę roku 2017 o tematyce afrykanistycznej w kategorii publikacji popularno-naukowej. Autor wystaw fotograficznych ukazujących życie codzienne w krajach Afryki. Laureat nagrody „Ekologia w obiektywie" za zdjęcie przedstawiające dzieci z nigeryjskiej wioski przy jednej ze studni wybudowanej dzięki akcji „Małego Gościa Niedzielnego". Publikował w „Misyjnych drogach", „Poznaj Świat", „Catholic Mirror" (Kenia), „Magazynie Familia", „Warto", „W drodze", „Almanachu Prowincjonalnym", „Tygodniku Powszechnym". Prowadzi fundację pomagającą w Ugandzie i Kenii (budowa studni głębinowych, wsparcie edukacji). Jego mottem są słowa kard. Charles'a Lavigerie, założyciela Ojców Białych „Pokochajcie Afrykę!".

Kontakt:
krzysztof.blazyca@gosc.pl
Więcej artykułów Krzysztofa Błażycy

 

Zobacz także

 • Gość Marek
  24.05.2019 14:52
  Artykuł pomija treść objawień, a to chyba ważne. Sprawdzę w internecie.
  doceń 2
 • Gość
  24.05.2019 20:56
  prywatne objawienia nie obowiązują
  doceń 12
 • Lukas Z.
  25.05.2019 08:29
  Bym się nie zdziwił, że zniszczenie figurek i obrazów wyszło od Boga, a ich tworzenie od przeciwnika. Skąd takie moje słowa? Wystarczy poznać Boga, co czynił w dawnym Izraelu i jak się tam objawiał, co mówił - to jest w natchnionej Biblii. Tak samo jest z fałszywymi prorokami, nawet ich zamieniono na jakiś wizjonerów i mistyków, bada się ich moce, a słowa które mówią, ktoś bada pod kątem Prawdy Bożej, zgodnej z Ewangelią Jezusa i Jego apostołów? Ciekawa historia, która uczy jest w 1KRL 13:7-24, albo 1KRL 18:21, tylko czy ktoś pojmie co tu piszę? Błogosławieni, którzy są wierni i trwają przy PANU, a kto jest tym Panem, nasz BÓG - JEZUS CHRYSTUS.
  doceń 3
 • Hal.
  25.05.2019 09:08
  Szatan to anioł światłości -ale też i zwodziciel -zwodzi całą zamieszkaną ziemię wszystkie te ,cuda nie pochodzą od Boga .Bóg jednoczy ludzi przez Jezusa -mamy dokładnie podążać jego śladami -Mat.28: 16-20 .warto się dowiedzieć- a nie stać w miejscu i oczekiwać cudów.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji