Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ukraiński parlament rozwiązany

Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojej inauguracji poinformował w poniedziałek o rozwiązaniu parlamentu oraz zaproponował dymisję rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.

"Rozwiązuję Radę Najwyższą (parlament) ósmej kadencji" - oświadczył w orędziu, które wygłosił po uroczystości swego zaprzysiężenia.

Zełenski, showman i producent telewizyjny, zwrócił się także do członków Rady Ministrów. "Chcę zacytować amerykańskiego aktora (Ronalda Reagana - PAP), który został świetnym amerykańskim prezydentem: «rząd nie rozwiązuje naszych problemów; rząd jest naszym problemem». Nie rozumiem naszego rządu, który rozkłada ręce i mówi mi, że niczego nie można zrobić. To nieprawda. Możecie. Możecie wziąć kartkę, długopis i zwolnić swoje miejsca dla tych, którzy będą myśleli o przyszłych pokoleniach, a nie o nadchodzących wyborach" - powiedział nowy prezydent.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama