Nowy numer 41/2019 Archiwum

Co pracodawca może zrobić dla pracowników, jeśli są zestresowani?

"Należy wysłać ich na pielgrzymkę" - komentują eksperci.

Według naukowców firmy powinny rozważyć wysłanie swoich pracowników na rekolekcje lub pielgrzymki - czytamy na stronie "The Telegraph".

Nowe badania przeprowadzone przez Universities of Lancaster and Strathclyde pokazały, że podróżowanie do miejsc kultu religijnego, takich jak np. Lourdes we Francji, przynosi znaczne korzyści terapeutyczne.

Według doktor Leighanne Higgins, która kierowała badaniami, firmy w Wielkiej Brytanii powinny wysyłać swoich pracowników na pielgrzymki, aby zapobiec ich wypaleniu zawodowemu. 

Dodaje również, że „turystyka emocjonalna” do miejsc takich jak Lourdes kontrastuje z tradycyjnym modelem podróżowania terapeutycznego, który jest bardziej związany z ucieczką przed emocjonalnym cierpieniem niż z jego konfrontacją. Zwraca również uwagę, że miejsca kultu religijnego stanowią ważną niszę na rynku i jest prawdopodobne, że popyt na pielgrzymki wzrośnie. 

Informacje o pielgrzymkach dla pracowników skomentowała także włoska Aleteia. Zwróciła uwagę, że dla założyciela fabryki produkującej Nutellę pielgrzymki dla pracowników nie były niczym nadzwyczajnego. Michele Ferrero wielokrotnie udawał się do Lourdes i organizował wizyty we francuskim sanktuarium dla swoich pracowników.

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL