Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Dzień patriotów"

Z cyklu: Jaki film warto obejrzeć?

Czas biegnie tak szybko, że nie jesteśmy w stanie nadążyć za ilością różnych zamachów, które miały miejsce, bo co chwilę niestety słyszymy o nowych. Kto pamięta kwietniowy zamach z 2013 roku na maraton w Bostonie? Ile osób zginęło? Ile zostało rannych? Nie pamiętamy. Tego dnia trzy osoby straciły życie, a prawie 300 zostało rannych. 

ALL THE MONEY IN THE WORLD - Official Trailer (HD)

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 07.01.2019 AKTUALIZACJA 19.03.2019

"Wszystkie pieniądze świata"

Film Petera Berga ukazuje zdarzenia przed zamachem, w trakcie i po. Poznajemy niektóre osoby - młode małżeństwo, policjanta Tommy'ego Sandersa (Mark Wahlberg), braci Tsarnaev i jeszcze kilka osób wokół których będzie dziać się akcja. 

Bracia Tsarnaev (Alex Wolff i Themo Melikidze) robią własnej produkcji bomby, idą na maraton, zostawiają plecaki w okolicach mety, oddalają się i detonują ładunki. Sierżant Tommy Sanders jest jednym z pierwszych, który próbuje pomóc rannym, pokierować ruchem. Przeżywa to, że poprosił żonę (Michelle Monaghan), by przywiozła mu ortezę, przez co naraził ją na niebezpieczeństwo. 

Małżeństwo - Patrick Downes (Christopher O'Shea) i Jessica Kensky (Rachel Brosnahan) - zostaje rozdzielone do dwóch różnych szpitali, niestety muszą mieć amputowane nogi. Steve Woolfenden również trafia do szpitala pytając o swojego synka. Ginie ośmiolatek, przy którego ciele czuwa policjant.

Śledztwo przejmuje FBI, gdy wychodzi na jaw, że był to zamach terrorystyczny. Rozpoczyna się wspólne śledztwo agentów i policjantów, którzy rozmawiają ze świadkami. Próbują ustalić tożsamość zamachowców. Dosyć szybko w wiadomościach pojawiają się sylwetki terrorystów.

Bracia postanawiają uciec i udać się do Nowego Jorku. Zabijają policjanta. Porywają Dun Menga, zabierając jego samochód. Dzielnemu Azjacie udaje się uciec na stacji benzynowej i skontaktować z policją. Rozpoczyna się pościg. Następuje wymiana ognia.

W filmie pada kilka bardzo ciekawych zdań o walce dobra ze złem. Między innymi, że odpowiedzią na to, co wyrabia szatan w świecie jest Miłość. 

Na koniec mamy okazję także posłuchać wypowiedzi ofiar, które przeżyły tragedię. 

Polecam. Poniżej trailer.

'Patriots Day' Official Trailer (2016) | Mark Wahlberg
Moviefone
« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL