Nowy numer 17/2019 Archiwum

Długa droga do domu

Natalka urodziła się z zespołem Aperta i, mimo wszystko, z wielkim szczęściem.

W czerwcu, dokładnie 10 czerwca, będą trzecie urodziny Natalki. Jej ukochana mama, Gosia, urodziła się tego samego dnia. Będą pewnie razem obchodzić urodziny: robić tort, dmuchać podwójne świeczki. Jednak droga Natalki do mamy Gosi, taty i dwóch starszych sióstr była długa i kręta.

Dzielna Natalia

Natalia właśnie wróciła ze szpitala. Miała kolejną operację – rozdzielenie zrośniętych, jak to u dzieci z zespołem Aperta, paluszków. To już drugi taki zabieg. Pierwszy niezbyt się udał. Teraz, prywatnie, za ciężkie pieniądze od dobrego człowieka, udało się lepiej rozdzielić paluszki, więc przynajmniej kciuk i najmniejszy paluszek będą chwytne. Ale mimo łapek ciasno owiniętych opatrunkami i bandażami Natalka radzi sobie świetnie. Gania po domu, rysuje (!), jeździ na hulajnodze. Wszędzie jej pełno. I zaczyna mówić! Po zaledwie kilku miesiącach u mamy Gosi.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji