Nowy numer 11/2019 Archiwum

Ewangelia według Marksa

Papież Franciszek nie zmienił krytycznego stosunku Kościoła wobec latynoskiej teologii wyzwolenia. Wrażliwość na ubogich i niezgoda na niesprawiedliwość społeczną nie oznaczają akceptacji dla marksizmu udającego chrześcijaństwo.

Spekulacje dotyczące zmiany stosunku Kościoła do tzw. teologii wyzwolenia towarzyszą Franciszkowi od początku jego pontyfikatu. Powód jest „prosty”: papież, jak żaden inny dotąd, akcentuje potrzebę przywrócenia ubogich z peryferii do centrum życia Kościoła, który sam też ma się stać Kościołem ubogim i ubogich.

Dostępne jest 3% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • FRanek
    07.03.2019 11:57
    Panie Redaktorze, czytał Pan CAŁY wywiad z Papieżem w El Pais 2 lata temu?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji