Nowy numer 29/2019 Archiwum

Złe wieści dla życia i rodziny

Ugrupowaniom, które mają w swoim programie obronę życia i rodziny nie udało się porozumieć w sprawie stworzenia koalicji do Parlamentu Europejskiego. To zła wiadomość.

Europoseł Marek Jurek poinformował, że fiaskiem zakończyły się jego próby stworzenie szerokiego obozu odwołującego się do wartości chrześcijańskich, który wystawiłby swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Obecnie na naszej scenie politycznej jest kilka ugrupowań, które się do tych wartości odwołują. Wśród nich jest PiS, który jednak pozostaje na poziomie deklaracji i nie podjął inicjatywy na rzecz życia i rodziny. Jest też Ruch Prawdziwa Europa Mirosława Piotrowskiego, ale tak naprawdę nic nie wiadomo o jego sile i zamiarach.

Są też pojedyncze osoby podejmujące wysiłki na rzecz życia w innych ugrupowaniach, jak Kaja Godek w Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Jednak ten konglomerat składa się z tak różnych ugrupowań i osób, że wartości chrześcijańskie na pewno nie są ich spoiwem, a wręcz niektórzy z nich mają do nich wręcz krytyczny stosunek. Do tego K. Godek przekonuje do siebie głównie atakując PiS, co wobec ofensywy obyczajowej lewicy wielu uważa za nierozważne - nawet jeśli uzasadnione są oskarżenia PiS o bierność sferze obyczajowej.

Co w tej sytuacji ma zrobić wyborca, który przy podejmowaniu decyzji na pierwszym miejscu stawia właśnie wartości wynikające z nauczania Kościoła? Pozostaje głosowanie na polityków, którzy nie tylko deklarowali, ale dali świadectwo wierności wartościom chrześcijańskim.

Warto też mieć świadomość, że obecność w PE takich osób ma bardzo duże znaczenie, gdyż w świecie zdominowanym przez przeciwników życia i rodziny ich głos, nawet pojedynczy będzie mógł wybrzmieć. Na listach nie znajdziemy Marka Jurka, który jest dla wielu właśnie wiarygodnym politykiem broniącym życia i rodziny, gdyż po nieudanych próbach stworzenia koalicji, stwierdził, że nie ma ugrupowania, z którego list mógłby kandydować do PE.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Gość poniedziałkowy
  02.03.2019 16:48
  Ale przecież jest konfederacja z godek i braunem. Reszta też rokuje dobrze i ruch narodowy i wolnosciowcy. Wyborcy prolife mają na kogo głosować.
  doceń 5
 • Tomaszszcz
  02.03.2019 17:13
  POLSKO MODL SIE , MÓDL SIE! BEZ MODLITWY NICZEGO NIE ZROBISZ !
  doceń 7
 • gość
  04.03.2019 12:21
  Jest też przykazanie „NIE KRADNIJ!”. A władza okazała się dość pazerną na pieniądze podatników.
  doceń 1
 • Contral
  09.03.2019 22:18
  Problem w tym, że Marek Jurek nie ma żadnej charyzmy i nie jest żadnym autorytetem. Jest niejako na marginesie polityki.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL