Nowy numer 12/2019 Archiwum

Dom z plastra miodu

Do miodu wszystko się lepi. Wszystko oczekuje słodyczy. Bity psiak, bezpański kot. A Majka, królowa pszczółek, cały czas pracuje...

Majka 8 marca kończy sześć lat. Ciągle w działaniu, wciąż w ruchu, jak królowa pszczół, w centrum domu – ula. W swoim różowym królestwie – dużym, wygodnym łóżku. W łóżku mieści się też wierny kot Tofik, aparatura do oddychania i ssak. Pod łóżkiem śpi niewielka Czesia, kudłata dama dworu, i jednym okiem łypie na tych, którzy spróbowaliby zakłócić spokój pani. Piszą książkę o miłości.

Mama Emilia

Królowa matka Emilia krząta się przy łóżku Mai. I biega między kuchnią a pokojem dziecka. Czujna na każdą zmianę pozycji dziewczynki, na każde jej skrzywienie i ciut inne westchnięcie. Królewska symbioza. Emilia Sołowijaniuk vel Turowska, ładna, uśmiechnięta 35-latka. W szarym domku w Turośni Dolnej mieszka od dziecka. – Jestem stąd. To mój rodzinny dom – mówi ze śpiewnym, podlaskim akcentem. – To jest moje miejsce, trudno mi było, gdy musiałam gdzieś wyjechać. Kiedyś wyjechałam do Włoch, do pracy, i za bardzo tęskniłam. Wróciłam…

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji