Nowy numer 23/2020 Archiwum

Państwo chce nam dopłacać do samochodu elektrycznego

Rząd Mateusza Morawieckiego mocno stawia na rozwój elektromobilności w Polsce. Tak mocno, że chce nam dopłacać do zakupu aut elektrycznych. Są jednak pewne haczyki.

Ministerstwo energii zapowiada, że chce dopłacać do zakupów aut elektrycznych. Każda osoba zainteresowana kupnem tego typu samochodu, mogłaby liczyć nawet na 36 tys. złotych dopłaty. Pieniądze nie trafią jednak bezpośrednio do rąk kupujących. Fundusz Niskoemisyjnego Transportu będzie dofinansowywał sprzedawców takich samochodów. Ci mają być jednak zobligowani do obniżenia cen samochodów o 30 proc. (do kwoty 36 tys. zł właśnie).

Jest jednak pewien warunek dopłaty. Swoim nowym samochodem elektrycznym będziemy musieli jeździć przynajmniej 2 lata. Taki warunek ma się pojawić w umowie sprzedaży. A kiedy już ruszymy naszym nowym pojazdem elektrycznym, trzeba będzie gdzieś w drodze go doładować. A ze stacjami ładowania tego typ aut jest w Polsce wciąż problem. Dlatego rząd planuje też nawet 50-procentowe dofinansowanie dla firm budujących tego typu infrastrukturę.

Pieniądze na wsparcie elektromobilności pochodzić będą z wprowadzonej niedawno opłaty emisyjnej. Od każdego sprzedanego tysiąca litrów benzyny lub oleju napędowego pobierana jest opłata w wysokości 80 zł. Pieniądze uzyskane w ten sposób mają być przeznaczone na programy służące ochronie środowiska. A za takie uznaje się projekt rozwoju elektromobilności w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  15.02.2019 17:07
  Tak, już biegnę taniutki , co tam 100000 zł, samochód kupować, w którym mam bardzo wysokie szanse spłonąć w razie byle stłuczki.
  doceń 0
 • Władysław
  15.02.2019 17:30
  Ile taki samochód kosztuje?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama